امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

zokerberg

خبر احضار زوکربرگ رییس شبکه اجتماعی فیس ‌بوک از سوی دادگاهی در شهر شیراز، به سرعت مورد توجه رسانه ‌های خارجی نیز قرار گرفت.

به گزارش خبرآموز و به نقل از آی‌تی‌آنالیز، سایت یاهو با تیتر “قاضی ایرانی مدیرعامل فیس‌بوک را احضار نمود” نوشت یک دادگاه در جنوب ایران، دستور داد تا مارک زاکربرگ بنیانگذار و مدیر عامل فیس‌بوک برای پاسخ به شکایت افرادی که معتقدند ابزارهای متعلق به این شبکه اجتماعی همچون اینستاگرام و واتس‌اپ حریم خصوصی آنها را نقض کرده، به دادگاه آمده و پاسخگو باشد.


یاهو منبع خبر خود را خبرگزاری نیمه رسمی ایسنا معرفی نموذه است. اگرچه رسانه‌های دیگری نیز همچون سلولار نیوز و غیره نیز به پوشش این خبر پرداخته ‌اند.

طبق اخبار دو روز قبل معاون فناوری اطلاعات و رسانه‌های نوین مرکز فضای مجازی بسیج کشور از احضار مدیر فیسبوک توسط یکی از قضات استان فارس خبر داد.

روح‌الله مومن‌ نسب با اشاره به شکایت مردم در زمینه فیلترینگ واتس‌اپ در استان فارس تصریح نمود: دادگستری استان فارس در رسیدگی به شکایت عده‌ای از هموطنان در مورد نقض حریم خصوصی آنها و مشکلات پیام ‌رسان واتس ‌اپ و نرم ‌افزار اینستاگرام، تشکیل پرونده داده که این مرجع قضایی نیز رأی به مسدود سازی و جمع ‌آوری این دو نرم ‌افزار داده است.

وی در ادامه گفت: طبق رأی قاضی، مدیر صهیونیست شرکت فیسبوک یا وکیل قانونی آن باید برای دفاع از خود و جبران مافات به دادگستری این استان مراجعه کند و این امر در همه جهان مرسوم است.

 تکذیب شد

اما این موضوع روز گذشته از سوی دادستان عمومی و انقلاب شیراز تکذیب شد.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی شیراز بیان کرد: اخباری که در بعضی سایت های مجازی دال بر احضار زاکربرگ مدیر فیس بوک توسط دادگستری فارس انتشار یافته به کل تکذیب می شود.

ˈعلی القاصی مهرˈ افزود: البته یکسری شکایات از افراد خصوصی نسبت به فیس بوک در خصوص انتشار بعضی تصاویر و فیلم ها وجود دارد.

وی همچنین موضوع فیلترینگ واتس اپ و نرم افزار اینستاگرام توسط یک قاضی شیرازی را هم تکذیب کرد و اظهار داشت : هیچگونه فیلترینگی در این زمینه تاکنون نداشته ایم .

این مقام قضایی ادامه داد: البته در این رابطه نیز شکایت هایی از این سایت ها در زمینه کلاهبرداری های اینترنتی توسط برخی ها و یا انتشار تصاویر غیر اخلاقی وجود دارد که شاکیان خواستار شناسایی عوامل ان شده اند.

وی با تاکید بر اینکه در این خصوص هم دستور فیلترینگی صادر نشده اظهار داشت : در حال رسیدگی به شکایات افراد در این زمینه هستیم .

این مقام قضایی یادآورشد: شکایات افراد خصوصی از فیس بوک و مدیر اجرایی واتس اپ و نرم افزار اینستاگرام در دو شعبه ویژه رایانه ای شیراز در دست بررسی می باشد.

شناسایی ۴۵ جانباخته دیگر ایرانی در منا

ایرانی بودن ۴۵ جان باخته فاجعه منا طبق اعلام مرکز پزشکی قانونی عربستان قطعی شد.

وزیر بهداشت: احتمال بازداشت حجاج ایرانی

وزیر بهداشت گفت: “بخشی از مفقودین ممکن است جزو دستگیر شدگان و در بازداشتگاه‌ ها و…

بابک زنجانی کیست و علت جنجالش ؟!

نام بابک زنجانی اواخر سال ۱۳۹۱ وقتی برای نخستین بار سر زبان‌ها افتاد که محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور وقت…

حضور احمدی نژاد در مراسم ختم نوروزی + عکس

رییس جمهور سابق کشور ایران که با محافظین اش در مراسم ختم هادی نوروزی شرکت کرده و …

آخرین وضعیت دو خبرنگار مفقودی صدا و سیما

رئیس ستاد حج و زیارت سازمان صدا و سیما دیروز اعلام کرده است که هنوز اطلاعی از وضعیت…

جشن مردم مشهد پس از پیروزی تیم والیبال

مردم مشهد پس از پیروزی تیم ملی والیبال در مقابل آمریکا به خیابان ها آمدند و این پیروزی را جشن گرفتند.

الهام چرخنده: ضرب و شتم من شایعه است

در پی انتشار اخبار و شایعات گسترده مبنی بر سوءقصد به الهام چرخنده و مضروب‌ شدن…

جزئیات سوء قصد به الهام چرخنده در مشهد

یکی از نزدیکان الهام چرخنده در مشهد که از سوءقصد به این بازیگر ارزشی اطلاع داشت در…

  • اشتراک در خبرنامه خبرآموز

    FBFPowered by ®Google Feedburner

  • حمایت می کنیم

    بنیاد کودک محک