امروز : پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷

دستگیری زورگیران غرب تهران

خبرآموز: ۴ پسر جوان که از جنوب تهران به غرب تهران رفتند و اقدام به زورگیری خشن ‌کردند شناسایی و دستگیر شدند.

به دنبال وقوع سرقت های مشابه به شیوه زورگیری توسط سرنشینان یک یا دو دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ که سارقین با تهدید چاقو و قمه ، به شیوه تک موتور ( یک یا دو نفره ) و یا دو موتور ( سه یا چهار نفر ) اقدام به زورگیری از شهروندان در مناطق غرب و شمال غرب تهران می کردند، موضوع جهت شناسایی و دستگیری سارقین در دستور کار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با شناسایی شماری از مالباختگان که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفته بودند، دهها محل وقوع سرقت در اشرفی اصفهانی، باغ فیض، پونک، آریاشهر ، گیشا ، مرزداران ، بلوار فردوس و … شناسایی و از مالباختگان جهت حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شد.

یکی از مالباختگان در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: در ساعت ۱۳ روز ۱۲ بهمن در بلوار مرزداران ، چهار نفر با دو موتور سیکلت به سمت من حمله ور شده و با تهدید چاقو اقدام به سرقت گردنبند من کردند؛ در حین گردنبندقاپی ، سارقین بنده را به فاصله چند متر بر روی زمین کشیدند و پس از پاره شدن گردنبند و سرقت آن ، به سرعت از محل فرار کردند.

مالباخته ای دیگر نیز که فقط ۱۵ سال سن داشت و بهمراه پدر خود به پایگاه دوم پلیس آگاهی مراجعه کرده بود نیز با اشاره به زورگیری تلفن همراهش به کارآگاهان گفت: در ساعت ۱۷ روز ۳۰ مهر در حال مراجعه به کلاس زبان در بلوار فردوس بودم که یک موتورسیکلت با دو سرنشین در مقابل من توقف کرد و سرنشینان آن با تهدید چاقو اقدام به گرفتن گوشی تلفن همراه اپل بنده به ارزش ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان کردند.

در ادامه و زمانیکه کارآگاهان از مالباخته و پدرش سؤال کردند که چه لزومی داشته که پسری ۱۵ ساله ، یک گوشی تلفن همراه به ارزش ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بهمراه خود داشته باشد، پدر و پسر تنها سکوت کردند و نهایتا پدر مالباخته عنوان داشت: به اصرار پسرم مبنی بر اینکه یک بازی ( Game ) وجود دارد که تنها بر روی گوشی های مدل جدید اپل قابلیت اجرا دارد ، مجبور شدم تا این گوشی را برای او خریداری کنم.

با شروع اقدامات پلیسی، کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی موفق به شناسایی دو برادر بنام های "بهزاد" و "بهروز" (25 و ۲۶ ساله) شدند که بهمراه دو نفر دیگر از دوستان و بچه محل های خود بنام های "فرشاد" (20 ساله) و محمد (۲۲ ساله) در منطقه اسلامشهر ، اقدام به تشکیل گروه جدیدی از سارقین زورگیر کرده ، با موتورسیکلت به تهران مراجعه و پس از انجام عمده سرقت های خود در مناطق "غرب" و "شمال غرب" و "جنوب غرب" ، بلافاصله از تهران خارج و به اسلامشهر باز می گردند.

با شناسایی تصور اعضای این گروه از سارقین از سوی مالباختگان، هماهنگی های قضایی با شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران انجام و هر چهار متهم در روز ۵ اسفند دستگیر و جهت انجام تحقیقات به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

سارقین پس از مواجه حضوری با دهها به ناچار لب به اعتراف گشوده و به دهها فقره سرقت به شیوه گردنبندقاپی ، موبایل قاپی ، سرقت های مقرون به آزار ( سرقت های به عنف ) منجر به جرح تعدادی از شکات و همچنین زورگیری بهش یوه ایجاد تصادف ساختگی با خودرو مالباختگان اعتراف کردند.

سرهنگ کارآگاه داوود مرادی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف هر چهار متهم به سرقت های متعدد در سطح شهر تهران بویژه در مناطق غرب و همچنین شناسایی متهمین از سوی دهها مالباخته و به جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر هر چهار متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است.

لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان آزادی – خیابان زنجان شمالی مراجعه نمایند.

منبع: فارس

شناسایی ۴۵ جانباخته دیگر ایرانی در منا

ایرانی بودن ۴۵ جان باخته فاجعه منا طبق اعلام مرکز پزشکی قانونی عربستان قطعی شد.

وزیر بهداشت: احتمال بازداشت حجاج ایرانی

وزیر بهداشت گفت: “بخشی از مفقودین ممکن است جزو دستگیر شدگان و در بازداشتگاه‌ ها و…

بابک زنجانی کیست و علت جنجالش ؟!

نام بابک زنجانی اواخر سال ۱۳۹۱ وقتی برای نخستین بار سر زبان‌ها افتاد که محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور وقت…

حضور احمدی نژاد در مراسم ختم نوروزی + عکس

رییس جمهور سابق کشور ایران که با محافظین اش در مراسم ختم هادی نوروزی شرکت کرده و …

آخرین وضعیت دو خبرنگار مفقودی صدا و سیما

رئیس ستاد حج و زیارت سازمان صدا و سیما دیروز اعلام کرده است که هنوز اطلاعی از وضعیت…

جشن مردم مشهد پس از پیروزی تیم والیبال

مردم مشهد پس از پیروزی تیم ملی والیبال در مقابل آمریکا به خیابان ها آمدند و این پیروزی را جشن گرفتند.

الهام چرخنده: ضرب و شتم من شایعه است

در پی انتشار اخبار و شایعات گسترده مبنی بر سوءقصد به الهام چرخنده و مضروب‌ شدن…

جزئیات سوء قصد به الهام چرخنده در مشهد

یکی از نزدیکان الهام چرخنده در مشهد که از سوءقصد به این بازیگر ارزشی اطلاع داشت در…

  • اشتراک در خبرنامه خبرآموز

    FBFPowered by ®Google Feedburner

  • حمایت می کنیم

    بنیاد کودک محک