امروز : پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷

طلاق

سید حسین نیری در ستاد ساماندهی امور جوانان خراسان رضوی که امروز، ۱۲ تیر در محل استانداری خراسان رضوی برگزار شد، با بیان اینکه میانگین طلاق در کل کشور دو در ۱۰۰۰ است، افزود: خراسان رضوی با رتبه ۲٫۶ در هزار و سیستان و بلوچستان با رتبه ۰٫۶ در ۱۰۰۰ به ترتیب بیشترین و کمترین نرخ طلاق را داشته‌اند.

وی با بیان اینکه خراسان رضوی در ازدواج با نرخ ۱۱٫۶ جایگاه دوازدهم را در کشور دارد، ادامه داد: میانگین کل کشور در ازدواج ۱۰٫۱ در هزار است که استان‌های اردبیل و تهران به ترتیب با ۱۳٫۶ در ۱۰۰۰ و ۷٫۵ در ۱۰۰۰ دارای بیشترین و کمترین نرخ ازدواج بوده‌اند.

مدیرکل ثبت احوال خراسان رضوی در خصوص آمار ولادت و فوت استان گفت: این استان با نرخ ۲۳ در ۱۰۰۰ رتبه ششم در ولادت و با نرخ ۴٫۹ در ۱۰۰۰ رتبه پانزدهم را در وفات دارد.

نیری با بیان اینکه میانگین کشوری در ولادت و وفات به ترتیب ۱۹٫۱ در ۱۰۰۰ و ۴٫۹ در ۱۰۰۰ است، ادامه داد: سیستان و بلوچستان با نرخ ۳۵٫۹ رتبه نخست در ولادت و همدان با نرخ ۶ در ۱۰۰۰ رتبه اول را در وفات دارد.

وی با اشاره به اینکه تعداد کل ازدواج‌های ثبت‌شده در سال ۹۲ در استان ۷۱ هزار و ۴۶۵ مورد بوده است، خاطرنشان کرد: در خراسان رضوی در هرشبانه روز ۱۹۵ زوج و در هر ساعت ۸٫۱ زوج ازدواج کرده‌اند.

مدیرکل ثبت احوال خراسان رضوی اظهار کرد: تعداد کل طلاق‌های ثبت شده در سال ۹۲ در استان ۱۶ هزار و ۱۷۸ مورد بوده است و در هر شبانه روز ۴۴ نفر و در هر ساعت ۱٫۸ ازدواج منجر به طلاق شده است.

وی تصریح کرد: در مجموع خراسان رضوی در سال گذشته، ۱۴۲ هزار و ۹ واقعه ثبتی در ولادت داشته است که این بدین معناست که در استان در هر شبانه روز ۳۸۹ کودک و در هر ساعت ۱۶ کودک متولد شده است.

نیری با بیان اینکه تعداد کل وقایع ثبتی در خصوص وفات‌های استان در سال ۹۲، ۳۰ هزار و ۳۹۱ مورد بوده است، افزود: در خراسان رضوی در هرشبانه روز ۸۳ نفر و در هر ساعت ۳٫۵ نفر فوت کرده‌اند.

مدیرکل ثبت احوال خراسان رضوی گفت: در سال ۹۲، شهرستان‌های مشهد با نرخ ۳٫۵ در ۱۰۰۰، نیشابور با نرخ ۳٫۳ در ۱۰۰۰ و کاشمر با نرخ ۳٫۱ در ۱۰۰۰ دارای بیشترین تعداد طلاق در استان بوده‌اند.

وی ادامه داد: همچنین در سال قبل شهرستان‌های جغتای با نرخ ۰٫۸ در ۱۰۰۰ و خواف و تایباد با نرخ یک در ۱۰۰۰ کمترین میزان طلاق را در استان داشته‌اند.

مدیرکل ثبت احوال خراسان رضوی با بیان اینکه استان خراسان رضوی در سه ماهه اول سال ۹۳ شاهد کاهش یک درصدی ازدواج در استان بوده‌ایم، گفت: نرخ طلاق نیز هفت درصد در استان افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه تعداد کل طلاق‌های ثبت شده در سه ماهه اول سال ۹۲ در خراسان رضوی ۳۶۴۲ مورد بوده است، ادامه داد: در مدت مشابه سال ۹۳ این آمار به ۳۹۰۶ مورد افزایش یافت که منجر به افزایش ۷٫۲ درصدی در نرخ طلاق‌های استان شده است.

نیری افزود: در سه ماهه اول سال ۹۲ تعداد کل ازدواج‌ها در استان ۱۸ هزار و ۴۷۵مورد بوده است که در مدت مشابه آن در سال ۹۳ این رقم به ۱۸هزار و ۲۴۵ مورد کاهش یافت و کاهش ۱٫۲ درصدی در ازدواج را به دنبال داشته است.

منبع: ایسنا

شناسایی ۴۵ جانباخته دیگر ایرانی در منا

ایرانی بودن ۴۵ جان باخته فاجعه منا طبق اعلام مرکز پزشکی قانونی عربستان قطعی شد.

وزیر بهداشت: احتمال بازداشت حجاج ایرانی

وزیر بهداشت گفت: “بخشی از مفقودین ممکن است جزو دستگیر شدگان و در بازداشتگاه‌ ها و…

بابک زنجانی کیست و علت جنجالش ؟!

نام بابک زنجانی اواخر سال ۱۳۹۱ وقتی برای نخستین بار سر زبان‌ها افتاد که محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور وقت…

حضور احمدی نژاد در مراسم ختم نوروزی + عکس

رییس جمهور سابق کشور ایران که با محافظین اش در مراسم ختم هادی نوروزی شرکت کرده و …

آخرین وضعیت دو خبرنگار مفقودی صدا و سیما

رئیس ستاد حج و زیارت سازمان صدا و سیما دیروز اعلام کرده است که هنوز اطلاعی از وضعیت…

جشن مردم مشهد پس از پیروزی تیم والیبال

مردم مشهد پس از پیروزی تیم ملی والیبال در مقابل آمریکا به خیابان ها آمدند و این پیروزی را جشن گرفتند.

الهام چرخنده: ضرب و شتم من شایعه است

در پی انتشار اخبار و شایعات گسترده مبنی بر سوءقصد به الهام چرخنده و مضروب‌ شدن…

جزئیات سوء قصد به الهام چرخنده در مشهد

یکی از نزدیکان الهام چرخنده در مشهد که از سوءقصد به این بازیگر ارزشی اطلاع داشت در…

  • اشتراک در خبرنامه خبرآموز

    FBFPowered by ®Google Feedburner

  • حمایت می کنیم

    بنیاد کودک محک