امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

خبرآموز : دادگاه، پرونده قتل دو خواهر را که ١١سال پیش در خانه‌ شان کشته و جسدشان به آتش کشیده‌ شده ‌بود، مورد رسیدگی قرار داد.

این دو خواهر که مبتلا به عقب‌ ماندگی ذهنی بودند، دی ماه سال٨٢ در خانه‌شان در تهران به قتل رسیدند.

بعدازظهر سوم دی سال٨٢ همسایه‌های خانواده‌ای در غرب تهران به ماموران آتش‌ نشانی خبر دادند دود غلیظی از خانه یکی از همسایه‌ها خارج می شود.

بلافاصله ماموران به محل رفتند و آتش‌سوزی را مهار کردند. پلیس نیز در محل حاضر شد و جسد دو دختر جوان که در اتاق رها شده‌ بودند را کشف کرد.

مقدار زیادی لباس و رختخواب نیز در اتاقی که آتش‌سوزی شده‌ بود پیدا شد. اجساد به پزشکی‌ قانونی انتقال یافتند و تحقیقات ماموران پلیس آغاز شد.

وقتی خانواده دو دختر که لیلا و لیدا نام ‌داشتند مورد بازجویی قرار گرفتند، پلیس متوجه شد زمان سانحه کسی در خانه نبوده. مادر این دو خواهر به پلیس گفت: «روز حادثه به کرج رفته بودیم تا دختری را برای پسرم خواستگاری کنیم ولی دخترها و برادرانشان در خانه ‌بودند.

چندساعت بعد خواهرم با من تماس گرفت و گفت خانه‌ات آتش گرفته ‌است. من هم بلافاصله برگشتم. به‌جز دو دخترم و برادرشان کس دیگری در خانه نبود

خاله این دو دختر نیز به ماموران گفت: «خواهرم به مراسم خواستگاری رفته‌ بود و می‌دانستم دخترهایش در خانه تنها هستند، وقتی زنگ زدم حال آنها را بپرسم، مردی غریبه گوشی را برداشت و گفت در این خانه آتش‌سوزی شده‌ است، من هم به سرعت به خواهرم خبر دادم و خودم هم راه افتادم

تا زمانی که پزشکی‌قانونی نظریه خود را اعلام نکرده‌ بود، فرضیه اصلی این بود که دو دختر عقب‌‌ مانده ذهنی بر اثر آتش‌سوزی جان باخته‌اند اما پزشکی‌قانونی اعلام کرد دو خواهر به علت فشار بر عناصر حیاتی گردن جان باخته‌اند و آتش‌سوزی بعد از مرگ این دو اتفاق افتاده ‌است.

کارشناسان آتش‌نشانی هم تایید کردند آتش‌سوزی عمدی بوده ‌است. در این نظریه آمده ‌بود مقدار زیادی مواد قابل‌احتراق از جمله پشم و پارچه در اتاق جمع‌آوری و روی آنها بنزین ریخته شده و سپس اتاق با چند کبریت که سوخته‌ آنها کنار اجساد پیدا شده، به آتش کشیده ‌شده ‌است.

آتش‌نشانی تاکید کرد زمانی که امدادگران برای مهار آتش به محل رفتند، کسی در خانه نبوده و در اتاقی که آتش از آنجا شروع شده، قفل ‌بوده.

از آنجایی که شیوه قتل دو خواهر یکسان بود و هیچ‌ آسیبی به در یا پنجره خانه وارد نشده و وسیله‌ای نیز به سرقت نرفته ‌بود، بنابراین فرضیه قتل توسط یک آشنا توسط ماموران مورد بررسی قرار گرفت. آنها نخست برادر مقتول را مورد بازجویی قرار دادند.

این جوان مدعی‌ شد زمان قتل خانه نبوده و برای انجام کاری بیرون رفته‌ بوده. و لیدا، خواهر بزرگش با مردی رابطه داشته و ممکن است قتل کار او باشد.

مظنونان زیادی در این پرونده بازداشت شدند اما مشارکت هیچ ‌یک از آنها در قتل ثابت نشد تا اینکه اولیای‌ دم درخواست کردند با گذشت ١١سال از این پرونده، دیه دو خواهر را بگیرند.

روز گذشته پدر و مادر مقتول درخواست خود را مطرح کردند و قضات شعبه٧۴  بعد از بررسی پرونده پرداخت دیه کامل یک زن برای هر دو خواهر از بیت‌المال را مورد تایید قرار دادند.

شناسایی ۴۵ جانباخته دیگر ایرانی در منا

ایرانی بودن ۴۵ جان باخته فاجعه منا طبق اعلام مرکز پزشکی قانونی عربستان قطعی شد.

وزیر بهداشت: احتمال بازداشت حجاج ایرانی

وزیر بهداشت گفت: “بخشی از مفقودین ممکن است جزو دستگیر شدگان و در بازداشتگاه‌ ها و…

بابک زنجانی کیست و علت جنجالش ؟!

نام بابک زنجانی اواخر سال ۱۳۹۱ وقتی برای نخستین بار سر زبان‌ها افتاد که محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور وقت…

حضور احمدی نژاد در مراسم ختم نوروزی + عکس

رییس جمهور سابق کشور ایران که با محافظین اش در مراسم ختم هادی نوروزی شرکت کرده و …

آخرین وضعیت دو خبرنگار مفقودی صدا و سیما

رئیس ستاد حج و زیارت سازمان صدا و سیما دیروز اعلام کرده است که هنوز اطلاعی از وضعیت…

جشن مردم مشهد پس از پیروزی تیم والیبال

مردم مشهد پس از پیروزی تیم ملی والیبال در مقابل آمریکا به خیابان ها آمدند و این پیروزی را جشن گرفتند.

الهام چرخنده: ضرب و شتم من شایعه است

در پی انتشار اخبار و شایعات گسترده مبنی بر سوءقصد به الهام چرخنده و مضروب‌ شدن…

جزئیات سوء قصد به الهام چرخنده در مشهد

یکی از نزدیکان الهام چرخنده در مشهد که از سوءقصد به این بازیگر ارزشی اطلاع داشت در…

  • اشتراک در خبرنامه خبرآموز

    FBFPowered by ®Google Feedburner

  • حمایت می کنیم

    بنیاد کودک محک