امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷

PES 2015

خبرآموز: با نزدیک شدن به فصل پاییز، علاقه‌مندان به بازی‌های رایانه‌ای خود را برای موج جدید بازی‌ها آماده می‌کنند؛ موجی که مثل همیشه با فوتبال آغاز می‌شود. طبق یک قانون نانوشته، مثل همیشه امسال نیز در هفته اول پاییز، دو عنوان فوتبالی به بازار می‌آیند.

علت اصلی این اتفاق، مشخص شدن دقیق ترکیب تیم‌ها در فصل آتی مسابقات فوتبال در لیگ‌های بزرگ جهانی است و EA و Konami نیز به تطبیق تیم‌های بازی خود با تیم‌های واقعی اهمیت زیادی می‌دهند.

قبل از این درباره FIFA 15 صحبت کردیم. FIFA 15 مفهوم احساسات را به بازی فوتبال اضافه می‌کند و روی عملکرد بازیکنان در شرایط خوب یا بد، اثرات مثبت یا منفی ایجاد می‌کند. شاید این اتفاق، مهم‌ترین تغییر در یک دهه گذشته در بازی‌های فوتبال باشد. با این وجود سازندگان Pro Evolution Soccer 2015 همچنان به سبک کلاسیک خود علاقه‌مند هستند.

Konami در توصیف PES 2015 می‌گوید "بازی به ریشه‌های خود باز می‌گردد". البته این جمله تبلیغاتی برای کسانی کاربرد دارد که نسخه‌های قدیمی‌تر PES را بیشتر می‌پسندیده‌اند. سعی برای بهبود گرافیک و در عین حال دقت و شبیه‌تر شدن PES به یک فوتبال واقعی در سال‌های، این عنوان را دائما از نسخه‌های کلاسیک دور کرده بود، در حالی که هیچ زمانی PES موفقیتی شبیه به نسخه‌های کلاسیک خود را تکرار نکرد.

یکی از اعضای تیم سازنده بازی معتقد بود که افزایش هر چه بیشتر گرافیک و حفظ ویژگی‌های فوتبالی با ابزارهای قدیمی (کنسول‌های نسل هفتم و موتورهای گرافیکی ضعیف) یک ماموریت غیرممکن است که اینک به لطف موتور جدید گرافیکی FOX و کنسول‌ های نسل هشتمی، امکان‌پذیرتر از هر زمان دیگری به نظر می‌رسد.

البته این موضوع، تاکید ویژه Konami بر گرافیک و جزئیات حاشیه‌ای نشان می‌دهد. به طور دقیق‌تر، Konami گرافیک PES 15 را به بالاترین حد ممکن در مقایسه با نسخه‌های قبلی ارتقا خواهد داد، گرافیکی که از این به بعد در مورد هر یک از بازیکنان، یک شبیه ساز از حرکت، سبک دویدن، سبک شوت، دریبل کردن و ده‌ها جزئیات دیگر از جمله سبک شادی کردن را در خود می‌گنجاند. البته Konami همچنان این ویژگی جدید را صرفا برای ستاره‌ها و برای تیم‌های کاملا شناخته شده و پرطرفدار مانند منچستر و بارسلونا پیاده سازی خواهد کرد و احتمالا ستاره‌های تیم‌های آفریقایی و آسیایی، همچنان کمتر در کانون توجهات قرار خواهند گرفت.

ایجاد تفاوت میان بازی یک حرفه‌ای و یک آماتور در PES 2015 همچنان ادامه می‌یابد. این کار با حساس کردن بازی به کوچک‌ترین فرمان‌ها صورت می‌گیرد. اگر چه این موضوع در ۵ سال گذشته به طور پیوسته توسط Konami دنبال شده ولی این شرکت معتقد است همچنان باید روی این موضوع کار شود.

این موضوع درباره بازیکنان پا به توپ و مدافعان صدق خواهد کرد. کسری از ثانیه تاخیر می‌تواند توپ را به مدافع واگذار کند و یا تفاوتی بسیار اندک در زمان صدور فرمان تکل، می‌تواند به زدن توپ یا یک پنالتی منتهی شود. این موضوع به طور مشخص به معنای سخت‌تر شدن بازی (به خصوص در هنگام رویارویی با یک بازیکن حرفه‌ای) است.

PES 2015 نیز همانند FIFA 15 به تماشاچیان اهمیت بیشتری خواهد داد. تصاویر پیش نمایش بازی، زوایایی از دوربین را به نمایش می‌گذاشت که خوشحالی یا ناراحتی تماشاچیان را به خوبی به تصویر می‌کشید. البته بر خلاف FIFA 15، حضور یا حالت تماشاچیان همچنان هیچ اثری در بازی فوتبالیست‌ها نخواهد داشت و این موضوع صرفا، اثر روانی روی بازیکنان به جای می‌گذارد.

مثل همیشه، مجموعه بزرگی از میزبان‌ها شامل PS3، PS4، Xbox One، Xbox 360، Wii U و سیستم‌های‌عامل ویندوز، میزبان PES 2015 خواهند بود. این بازی نیز در کنسول‌های دستی و دستگاه‌های همراه آندرویدی یا iOS میزبانی نمی‌شود.

منبع: بایت

شناسایی ۴۵ جانباخته دیگر ایرانی در منا

ایرانی بودن ۴۵ جان باخته فاجعه منا طبق اعلام مرکز پزشکی قانونی عربستان قطعی شد.

وزیر بهداشت: احتمال بازداشت حجاج ایرانی

وزیر بهداشت گفت: “بخشی از مفقودین ممکن است جزو دستگیر شدگان و در بازداشتگاه‌ ها و…

بابک زنجانی کیست و علت جنجالش ؟!

نام بابک زنجانی اواخر سال ۱۳۹۱ وقتی برای نخستین بار سر زبان‌ها افتاد که محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور وقت…

حضور احمدی نژاد در مراسم ختم نوروزی + عکس

رییس جمهور سابق کشور ایران که با محافظین اش در مراسم ختم هادی نوروزی شرکت کرده و …

آخرین وضعیت دو خبرنگار مفقودی صدا و سیما

رئیس ستاد حج و زیارت سازمان صدا و سیما دیروز اعلام کرده است که هنوز اطلاعی از وضعیت…

جشن مردم مشهد پس از پیروزی تیم والیبال

مردم مشهد پس از پیروزی تیم ملی والیبال در مقابل آمریکا به خیابان ها آمدند و این پیروزی را جشن گرفتند.

الهام چرخنده: ضرب و شتم من شایعه است

در پی انتشار اخبار و شایعات گسترده مبنی بر سوءقصد به الهام چرخنده و مضروب‌ شدن…

جزئیات سوء قصد به الهام چرخنده در مشهد

یکی از نزدیکان الهام چرخنده در مشهد که از سوءقصد به این بازیگر ارزشی اطلاع داشت در…

  • اشتراک در خبرنامه خبرآموز

    FBFPowered by ®Google Feedburner

  • حمایت می کنیم

    بنیاد کودک محک